Doç.Dr.Şule YILDIRIM

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

1980 Uşak doğumluyum. İlk ve orta öğrenimini Uşak’ta tamamladım. 1998 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’inde tıp eğitimine başladım. 2005 yılında iyi derece ile mezun oldum, Eylül 2005 dönemi Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS) kazanarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladım. 2010 yılında uzmanlık tezimi bitirdim ve uzmanlık sınavında başarılı olarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı oldum.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olarak mecburi hizmetimi 2010 Kasım-2012 Nisan yılları arasında İzmir Kemalpaşa Devlet Hastanesi’nde tamamladım.

2012 Nisan ayında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent olarak atandım. Çok sayıda araştırmada ve projede görev aldım. Eğitimle ilgili birçok kurulda bulundum ve alanımda çok sayıda ders verdim. Asistan eğitimi sonrası yapılan uzmanlık sınavlarında jüride yer aldım. İyi seviyede yabancı dil bilgim olması nedeni ile Erasmus Koordinatörlüğü yaptım.

2017 yılında Doçentlik Sınavı yayın ve sözlü sınav aşamalarından başarılı olarak Doçent ünvanını almaya hak kazandım.

2018-2020 yılları arasında Uşak Medical Park Hastanesinde çalıştım. 2018-2019 yılları arasında eş zamanlı İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak hizmet verdim.

2020 Ekim ayından itibaren genel pediatri alanında VM Bursa Medical Park Hastanesi’nde hizmet vermeye devam etmekteyim.

Evliyim ve 3 çocuğum var.